Чавдар отбеляза празника си

 

По традиция, в първата събота след Великден, село Чавдар отбелязва празника на общината. Тази година, по изключение заради изборите, празникът беше насрочен с една седмица по-късно. На 25 април, тази година, местността „Света Петка“ отново се изпълни с множеството жители на селото, района на Средногорието и цялата страна. Желаещите имаха възможност да влязат в параклиса и да измолят здраве и благополучие. Всички бяха посрещнати от много забавления и атракции. Имаше сергии и скари, които предлагаха всякакви изкушения, а малчуганите се забавляваха на любимите си надуваеми батути.

  Домакините посрещнаха множество специални гости - кметове на съседни общини и населени места, представители на едрия бизнес в региона, ръководства на местни институции и учреждения, партньори и приятели на общината и много други. Празнична литургия и водосвет за здраве отслужи отец Марин Витанов. Ловната дружинка от селото беше приготвила традиционния празничен курбан. Свещеникът освети гозбата и поръси за здраве присъстващите на молитвата, както и официалните лица и всички гости.

Празникът започна с традиционното изпълнение на химна на Чавдар от детска вокална група „Азбуки“ с ръководител Невелина Сараджова. Поздрав към всички гости отправиха танцьорите от клуб за народни хора към читалище „Надежда“ – Чавдар с ръководител Събина Делова.

Водещ на празника беше Деница Стойкова, част от формация „Булгарина“. Приветствие към всички отправи кметът на община Чавдар Григор Даулов. Даулов благодари специално на спонсорите и партньорите на празника, в лицето на едрия и среден бизнес в района. Формация „Булгарина“ се погрижи за доброто настроение на присъстващите с няколко народни изпълнения.

Присъстващите извиха дълги хора, а първото хоро беше поведено от кмета Даулов. Пред сцената бързо се изпълни с хора, когато на нея излезе гостуващата Тони Димитрова. Нейните изпълнения събраха много публика и аплодисменти. Тя поднесе както част от най-известните си песни за Бургас и морето, така и нови парчета, а публиката пя с нея.

Последва концертна програма на младата народна изпълнителка Петя Панева, победител в осмия сезон на „Гласът на България“. Заедно със своя оркестър, певицата Петя Панева демонстрира космическия си глас и предизвика най-добрите танцьори на кръшни хора. Празникът продължи до късния следобед с много настроение.

Публикувана на: 2026-04-27
Добавена от: Александра Тодорова
Автор: Иванка Господинова
Оператор: Иванка Господинова
Източник: Средногорие - Медия

Намери ни в:


Новини по общини


ПОТЕНЦИАЛНА ОБЩА АУДИТОРИЯ: 151 500 души
Елин Пелин Горна Малина Мирково Челопеч Чавдар Златица Златица Пирдоп Антон Панагюрище Копривщица Стрелча Карлово Сопот Хисаря

Реклама


sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner
sm-banner

Седмична анкета


Ще спомогнат ли предвидените мерки на правителството за овладяване на ръста на цените в България
Да, ще спомогнат и цените ще бъдат овладяни
Не, няма да има промяна и цените ще растат
Не мога да преценя

Телевизионна програма


  • 13:40 - Дневен информационен блок
  • 17:00 - Игрален филм и/или ТВ мол
  • 18:35 - Блок с обяви
  • 18:40 - Информационна емисия
  • 18:55 - Рекламен блок
  • 18:58 - Прогноза за времето
  • 19:00 - Спомени от старите ленти
  • 19:35 - Блок с обяви
  • 19:40 - Информационна емисия 2
  • 19:55 - Рекламен блок
  • 19:58 - Прогноза за времето
  • 20:00 - Спомени от старите ленти
  • 20:35 - Блок с обяви
  • 20:40 - Информационна емисия 3
  • 20:55 - Рекламен блок
  • 20:58 - Прогноза за времето
  • 21:00 - Спомени от старите ленти
  • 21:35 - Блок с обяви
  • 21:40 - Информационна емисия 4
  • 21:55 - Спомени от старите ленти

Всички текстове, снимки и видео на интернет-платформата на медията са нейно авторско право. Източниците или авторите са обозначени от медията във всички случаи, когато са използвани чужди материали или интернет. Използването на текстове, снимки и видео от интернет-платформата на "Средногорие Медия" става със задължително цитиране на медията като източник. Авторските права на всички автори и медията са запазени. Не се разрешава последваща обработка на видеопродукцията на медията. Екип на "НОВ ПОГЛЕД МЕДИЯ ГРУП"